Toidupank kogus toidukogumispäevadel üle 40 000 kg toitu

17.04.2022

8. ja 9. aprillil toimunud Toidupanga toidukogumispäevadel annetasid head inimesed üle Eesti kokku 40 055 kg toitu puudust kannatavatele inimestele.

Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal 13 poes kokku üle 17 000 kg toitu, Tartus ja Pärnus annetasid head inimesed vastavalt üle 4000 kg ja 3000 kg toitu. “Tulemus on Toidupanga toidukogumispäevade ajaloos rekordilähedane, tavaliselt kogume selliseid koguseid jõulude eel toimuva kampaania ajal,” rääkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn.

Tootegruppidest annetati kõige enam kuivaineid – jahu, pudrumaterjali, makarone, riisi; teisel kohal olid erinevad purgitoidud ja konservid, millest oli toidupankadel ka kõige enam puudus. “Lisame kauplustest nn päästetud toidule neid samu annetatud annetatud tooteid, et saaksime abivajajatele mitmekesisemat ja toitvamat toidupakki pakkuda,” lisas Boerefijn.

Kampaanias osales 50 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul tulid Toidupangale appi ligi 1000 vabatahtlikku. Ettevõtmises lõi kaasa valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoode. Eesti Toidupank tänab kõiki vabatahtlikke, annetajaid ja kauplusi koostöö ning panuse eest.

Eesti Toidupank tegutseb alates 2010. aasta märtsist, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Hetkel on Toidupanga abivajajate hulk kasvanud ligi 15 000 inimeseni nädalas, lisaks jagatakse toitu üle 2000le Ukraina sõjapõgenikule.

Skaudirühm Siilid Lasnamäe Centrumi Rimis toiduannetusi kogumas.