Heategevusõhtusöögil Lapsed Söönuks koguti Lõuna-Eesti Toidupankadele 45 000 eurot

26.09.2019

2019. aastal toimunud teategevusõhtusöögil “Lapsed Söönuks” koguti 45 000 eurot, mis suunati Tartu, Võru, Valga ja Põlva toidupankadesse, et paraneksid toidu transpordi ja hoiustamise tingimused. Seeläbi edendati nende toidupankade võimekust abivajajatele mitmekesisema toiduabi pakkumisel.

„Lapsed söönuks“ heategevusliku õhtusöögi korraldaja ja Restoran Leib peremees Kristjan Peäske selgitas, et 45 000 eurot on 100 protsenti õhtusöögi piletirahast, kunstioksjonist ning lahkete sponsorite toel kokku saadud abi, mis suunatakse täies ulatuses Lõuna-Eesti toidupankade arendamisse.

Eesti Toidupanga juht Piet Boerefijn lisas, et Toidupanga meeskond on siiralt tänulik nii restoranidele kui ka kõikidele ettevõtetele, kunstnikele ja vabatahtlikele, kes sündmust on juba kolmandat aastat korraldanud ja toetanud.

„Kogutud 45 000 eurot suunatakse Lõuna-Eesti toidupankade igapäevase töö arendamisse eesmärgiga soetada vahendeid, mis võimaldaksid toidupankadel pikaajaliselt suurendada enda tegevuse ulatust ja abisaajate arvu,“ tõi Boerefijn esile. Ta rõhutas, et tõenäoliselt investeeritakse enamik heategevuslikust summast jahutusega transpordiauto ostu, sest seeläbi paraneb Lõuna-Eesti toidupankade toiduga varustatus ja laieneb ning paraneb piirkonnas jagatav toiduabi.

Toidupanga juht tunnustas kogu sündmuse korraldusmeeskonda, sest see heategevuslik õhtusöök on ainulaadne. „Kogu õhtusöögi sisend alates töötundidest, toorainekulust kuni esinejateni tuleb osalejate poolt annetustena, seega on see suurepärane näide kogukondlikust vastutustundest ja tahtmisest Eesti laste elu parandada,“ sõnas Boerefjin.

Tänavu aitasid Siidrifarmis toimunud õhtusöögil toidupankadel missiooni täita oma aja, ametioskuste ja hea tahtega Restoran Leib meeskond peakokk Kristo Malmi juhtimisel, Noa Chef’s Hall Orm Oja eestvedamisel, Angelica Uudeküll ja Wicca restoran ning Joel Ostrat Meat Marketist.

Õhtusöögi meelelahutusprogrammi eest hoolitsesid Lõuna-Eesti muusikud: Trad Attack!, Jarek Kasar ja DJ Heidy Purga.

Projekti kuldsponsor oli Swedbank, hõbesponsorid Namespace ja Harviker.

Suurtoetajad FruitExpress, Prike, Siidrifarm, Carmen Catering, Hansabuss ja Videal.