Otsime vabatahtlikke 9.-10. detsembril toimuvatele toidukogumispäevadele

Registreeru vabatahtlikuks, et aidata koguda kauasäilivaid toiduaineid alla toimetulekupiiri elavatele Eesti inimestele.

Toidupankade talvised toidukogumispäevad toimuvad kahel päeval, 9. ja 10. detsembril, 78 erinevas toidupoes üle Eesti. Ootame kõiki heatahtlikke inimesi taas meie vabatahtlike meeskonnaga, et aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid puudust kannatavatele inimestele. Sel korral vajame toidukogumispäevade elluviimiseks rekordkogust vabatahtlikku, ainuüksi Tallinnas ootame endale appi üle 700 vabatahtlikku. See on hea võimalus nii eraisikutel, ettevõtetel, kui mistahes organisatsioonidel kaasa lüüa Toidupankade töös ja teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta paljude Eesti inimeste elu paremaks.

Mis on vabatahtliku roll?

Kõige tähtsam roll toidukogumipäevadel on vabatahtlikutel, kes

  • jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures flaiereid ja infot toidu annetamise võimaluse kohta,
  • võtavad vastu toiduannetusi ja
  • aitavad kauba transpordiks ette valmistada.

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Poodides toimetame kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval.

NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil . Arvestame iga inimesega, kes on end kirja pannud!

Vahetuse vanemaks?

Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada . Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse midagi uut õppida, ennast proovile panna ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata lastega peresid, kes on sattunud raskustesse.

Registreerimine

Vabatahtlike registreerimiseks on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega.

Hoiame vabatahtlike tervist

Koroonaviirus ja teised haigused ei ole kadunud ning seetõttu palume haigestumise korral mitte vabatahtlikuks tulla ning anda sellest teada esimesel võimalusel .

Kaupluses palume jälgida üldiseid hügieeninõudeid.