Euroopa Liidu toiduabi jagamine

22.02.2021

22. veebruaril 2021 algas tänavune esimene Euroopa Liidu toiduabi jagamine. 2021. aastal jagatakse abifondi toiduabi 4 korda aastas, esimese jagamise põhiperiood kestab 22. veebruarist 7. aprillini.

Toiduabi on õigus saada inimestel, kes  2021. aasta jaanuaris taotlesid toimetulekutoetust või kellele samal perioodil on kohalik omavalitus maksnud perekonna sissetulekust sõltuvat või konkreetse teenuse kulu kompenseerimiseks määratud toetust. Erinevalt toimetulekutoetuse alusel toiduabi saajatest, kus iga toetust saanud leibkonna liige saab ka toidupaki, on uue kriteeriumi alusel õigus toiduabile konkreetsel toetuse saajal, mitte kogu leibkonnal. Kui inimene on saanud nii toimetulekutoetust kui ka kohaliku omavalituse toetust, saab ta toidupakid toimetulekutoetuse alusel st paki saab ka iga leibkonna liige.

Toidu jagamine Tallinna Toidupangas 2020. aasta kevadel.

Toiduabi komplekt

Üks komplekt toiduaineid kaalub 8,8 kg ning sisaldab: riisi, neljaviljahelveid, õli, kanalihakonserve, veiselihakonserve,  kilukonserve tomatikastmes, skumbriakonserve, praekapsast, kohvi, purustatud tomateid, mett, kakaopulbrit, musta teed, šokolaadi ja kuivatatud puuviljasegusid. Toiduabile järele tulles tuleks võtta kaasa tugev kott.

Toiduabi jagamise kohtade ja täpsete aegade kohta jagavad infot sotsiaaltöötajad. Küsimuste korral võib samuti pöörduda kas kohaliku sotsiaaltöötaja või toidupanga esindaja poole.

Retseptid toidupakis olevatest toitudest

Sel korral saavad toiduabi saajad kaasa retseptiraamatu, kust leiab huvitavaid mõtteid, kuidas toidupakis olevaid toiduaineid söögivalmistamiseks kasutada ja neist maitsev toit teha. Retseptid koostasid Anton Karavajev – Inglise Kolledži kokk ja ühenduse TUBLI 5 koordi-naator, koos Inglise Kolledži vabatahtlike ühendusega TUBLI 5 ning Lia Virkus – Eesti Naise toimetaja ja paljude retseptiraamatute autor.