Märka abivajajat!

Oled Toidupanga ja Rimi kogukonnakampaania „On märkamisaeg” lehel.  

Oma igapäevases töös on Toidupank otsekui vahend, mis aitab heategevuslikel organisatsioonidel ja kohalikel omavalitsustel aidata. Meie põhiülesanne on toidu päästmine ja selle jagamine abivajajatele.

Toidupank on juba 10-aastane. Oleme nende aastatega näinud palju eestimaalasi, kelleni toiduabi mingil põhjusel ei jõua. „On märkamisaeg” kampaania raames kutsume sind oma kogukonnas märkama just selliseid inimesi. Abivajaja võib olla sinu naabriks olev vanainimene, üksi lapsi kasvatav lapsevanem, töökaaslane, töötuks jäänud sõber või viiruse tõttu hätta sattunud tuttav. Anna meile teada, kui oled märganud kedagi, kellel on materiaalse kitsikuse tõttu raskusi igapäevase toidu ostmisega endale või oma perele.

Kui oled valmis aitama, siis palun võta ühendust Toidupangaga meiliaadressil aitaaidata@toidupank.ee.

Aidata võid kas ise toiduabi kohale viies või andes abivajaja nõusolekul tema kontaktandmed Toidupangale.

Kui sa ise tunned, et vajaksid toiduabi, siis palume sul kõigepealt pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole. Sageli ei teata või peetakse seda koguni häbiasjaks, et abi saamiseks tuleb oma murest rääkida kohalikule sotsiaaltöötajale. Tegelikult pole selles midagi häbiväärset – oleme aastate jooksul näinud erakordselt hoolivaid nõustajaid, kes etteheiteid tegemata proovivad eelkõige lahendusi leida.

Märgates hoolime!

Toidupanga jagatav toit on annetatud.
Toidupank saab jagada toiduabi niikaua, kuni toitu jätkub.
Toidupank jagab toiduabi inimestele, kelle abivajaduses ollakse veendunud.
Toidupank võib toiduabi andmisest keelduda.