Toidupank kogus toidukogumispäevadel üle 22 800 kg toitu

30.04.2023

Möödunud nädalavahetusel, 14. ja 15. aprillil toimunud Toidupanga toidukogumispäevadel annetasid head inimesed üle Eesti kokku üle 22 800 kg toitu puudustkannatavatele inimestele.

“Oleme kõikide annetuste eest ülimalt tänulikud, kogusime 22 852 kg toitu. Paljud inimesed annetasid vaatamata sellele, et neil endalgi on viimase aastaga majanduslik olukord halvemaks muutunud,” rääkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. Ta lisas, et annetused on suureks abiks Toidupanga abivajajatele, keda on hetkel nädalas keskmiselt 20 000.

Tootegruppidest annetati kõige enam kuivaineid – purdumaterjali, makarone, riisi jm (ligi 10 700 kg); teisel kohal oli annetustest erinevad purgitoidud ja konservid (ligi 5800 kg). “Just nendest toodetest on Toidupankadel kõige enam puudu ja tänu toidukogumispäevade annetustele saame lisada need tooted päästetud toidule, mida kogume igapäevaselt kaubandusest. Tänu toidukogumispäevadele saame abivajajatele pakkuda mitmekesisemat ja toitvamat toiduabi,” täpsustas Boerefijn. Ta lisas, et kõige suurem kogus toitu annetati Tallinna ja Harjumaa 14 poes, kokku üle 7400 kg.

Kampaanias osales 75 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul tulid Toidupangale appi ligi 1000 vabatahtlikku. Ettevõtmises lõi kaasa valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoode. Eesti Toidupank tänab kõiki vabatahtlikke, annetajaid ja kauplusi koostöö ning panuse eest.

Foto: Ksenia Kurs (Pirita Linnaosa valitsus)