Meie lugu

Vaesusest Eestis

Statistikaameti andmetel elas 2019. aastal absoluutses vaesuses 30 500 inimest (2,3% Eesti elanikkonnast). Need on inimesed, kes pidid hakkama saama sissetulekuga, mis oli väiksem kui 221 eurot/kuus. Absoluutse vaesuse määr tõusis laste ja noorte hulgas, langes aga 50-64-aastaste vanuserühmas.

Suhtelises vaesuses elas 2019. aastal 272 700 inimest (20,7% Eesti elanikkonnast), kelle leibkonna koosseisu arvestav kuu sissetulek oli väiksem kui 611 eurot. Võrreldes 2018. aastaga vähenes suhtelises vaesuses elavate üksikvanemate arv. Suhtelises vaesuses elavate vähemalt kolme lapsega paaride hulk on sama ajaga aga suurenenud. Kõige suurem on suhteline vaesus üksi elavate 65-aastaste ja vanemate vanusegrupis.

Toidupanga toiduabi

Suurema osa Eesti Toidupanga jagatavast toidust moodustab poekettidest päästetud toit, sellele lisanduvad annetatud toit ning Euroopa Liidu toiduabi. 2020. aastal oli toidupanga toidukäive 2,47 miljonit kg, 73% selles moodustas päästetud toit, 17% Euroopa Liidu ostetud toiduabi ja 10% annetatud toit. 2020. aastal oli toidukäive 32% suurem kui aasta varem.

Igal nädalal annetatakse toitu keskmiselt 13 550 inimesele. Seda on kaks korda rohkem kui aasta tagasi. Peale selle jagab Eesti Toidupank neli korda aastas Euroopa Liidu ostetud toiduabi umbes 60 000 paki jagu.

Meie eesmärgiks on:

  • võidelda vaesuse vastu
  • vähendada toiduraiskamist
  • luua solidarsust inimeste vahel

Toidupank toimetab toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus

Tallinna Toidupank

Tallinna Toidupanga lugu

Tallinna Toidupank on tegutsenud tänaseks 10 aastat. Kümnete vabatahtlikke abiga saab Toidupanga kaudu toidupaki enam kui 3000 Tallinna abivajajat nädalas. Lisaks jagab Toidupank Euroopa Liidu toiduabi aastas ligikaudu 10 000 tallinlasele. Toidupanga eestvedajaks Tallinnas on Agnes Ojakivi, kes on erinevates rollides toidupanga juures olnud selle loomisest saadik. Kuna paljude toidu tootjate, importijate ning hulgikaupmeeste peakontorid asuvad Tallinnas, siis annetatakse Tallinna Toidupangale rohkem toitu. Sellest tulenevalt saadab  Tallinna Toidupank toitu ka teistesse toidupankadesse üle Eesti.

2018. aastal allkirjastati Tallinna linnaga heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt linn toetab toidupanka toiduabi hoiustamise ja toiduabi sorteerimiseks vajalike ruumidega. 2020. aastal Tallinna Toidupank laienes ning sai enda kasutusse ka Linnapoe (LIPO) ruumid.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Sulge Nõustun