Meie lugu

Toidupanga missioon

Eesti Toidupank ehk Eesti-Hollandi Heategevusfond loodi 2010. aastal. Tänaseks on Eesti Toidupank kasvanud üle-eestiliseks võrgustikuks, kuhu kuulub 15 Toidupanka, kes kõik tegutsevad selle nimel, et aidata oma piirkonna puudust kannatavaid inimesi. Iga Toidupank on asutatud sõltumatu MTÜ või heategevusorganisatsiooni juurde, kellega ühiselt moodustame katusorganisatsiooni Eesti Toidupank.

Eesti Toidupank organiseerib lepingud toidu tootjate, maaletoojate, supermarketitega ning Euroopa Liidu toiduabi programmiga. Korraldatakse koolitusi, toidukogumisi kauplustes, heategevuskampaaniaid ja erinevaid koostööprojekte. Samuti kogub Eesti Toidupank raha vajaliku inventari soetamiseks (nt riiulid, külmikud, kaubikud, põlled, flaierid jms).

Vaesusest Eestis

Eesti Statistikaameti andmetel elas 2018. aastal absoluutses vaesuses 2,4% Eesti elanikkonnast ehk 31,659. Need on inimesed, kes pidid hakkama saama sissetulekuga, mis oli väiksem kui 215 eurot/kuus. Alla 18-aastastest elas absoluutses vaesuses 4,034 inimest.

Suhtelises vaesuses elas 2018. aastal 21,7% elanikkonnast ehk 284,300 inimesed. Nemad pidid hakkama saama 569-eurose kuusissetulekuga. Alla 18-aastastest elas suhtelises vaesuses 43,112 inimest (17.1%).

Toidupanga toiduabi

2019. aastal jagasid toidupangad üle Eesti keskmiselt 7200 inimesele nädalas. 2020. aastal on toiduabi saajate arv tõusnud ning ulatub 10 000 inimeseni nädalas. Toitu aitavad abivajajateni toimetada kohalikud omavalitsused ning umbes 300 heategevusorganisatsiooni.

Meie eesmärgiks on:

  • võidelda vaesuse vastu
  • vähendada toiduraiskamist
  • luua solidarsust inimeste vahel

Toidupank toimetab toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus

Tallinna Toidupank

Tallinna Toidupanga lugu

Tallinna Toidupank on tegutsenud tänaseks 10 aastat. Kümnete vabatahtlikke abiga saab Toidupanga kaudu toidupaki enam kui 3000 Tallinna abivajajat nädalas. Lisaks jagab Toidupank Euroopa Liidu toiduabi aastas ligikaudu 10 000 tallinlasele. Toidupanga eestvedajaks Tallinnas on Agnes Ojakivi, kes on erinevates rollides toidupanga juures olnud selle loomisest saadik. Kuna paljude toidu tootjate, importijate ning hulgikaupmeeste peakontorid asuvad Tallinnas, siis annetatakse Tallinna Toidupangale rohkem toitu. Sellest tulenevalt saadab  Tallinna Toidupank toitu ka teistesse toidupankadesse üle Eesti.

2018. aastal allkirjastati Tallinna linnaga heade kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt linn toetab toidupanka toiduabi hoiustamise ja toiduabi sorteerimiseks vajalike ruumidega. 2020. aastal Tallinna Toidupank laienes ning sai enda kasutusse ka Linnapoe (LIPO) ruumid.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Sulge Nõustun