Jõulueelsed toidukogumispäevad 8. ja 9. detsembril läksid edukalt

09.12.2023

Toidupank kogus 8. ja 9. detsembri jõulueelsetel toidukogumispäevadel 35177 kg toitu

Möödunud nädalavahetusel, 8. ja 9. detsembril toimunud Toidupanga jõulueelsetel toidukogumispäevadel annetasid head inimesed üle Eesti 35177 kg toitu puudust kannatavatele inimestele.

Seekordsed Eesti Toidupanga korraldatud, järjekorras juba 36.toidukogumispäevad möödusid väga edukalt. Me täname kõiki vabatahtlikke panustamise, toiduannetajaid lahkuse ja kauplusi hea koostöö eest! Tänu abistajate panusele saavad toidupangad  inimesi aidata  igas maakonnas ja abivajajatele jagatav toidukomplekt on täisväärtuslikum. 

Toidukogumispäevadel osales 77 jaekauplust üle Eesti, kus kahe päeva jooksul andsid oma panuse üle 1200 vabatahtliku. Ettevõtmises lõi kaasa valik Rimi, Prisma, Selveri, Coopi ja Maxima toidupoode. Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal, 18 poes kokku ligi 14700 kg toitu, Tartus ja Pärnus annetasid head inimesed vastavalt 5600 kg ja 3600 kg toitu. Tulemus on suurepärane, eriti kui arvestada praegust olukorda. Tänu toidukogumispäevadel tehtud annetustele saame aidata paljusid peresid.