Kuninganna Elisabeth II plaatinajuubeli puhul annetati Toidupangale ligi 690 kilo toitu

15.06.2022

Kolmapäeval Tallinnas toimunud Briti suursaadiku vastuvõtule Kuninganna troonijuubeli ja 96. sünnipäeva auks kogunenud külalised tõid kingituse asemel ligi 690 kilo ulatuses toiduannetusi Toidupangale.

Briti suursaadiku Ross Alleni vastavasisuline üleskutse on jätkuks saatkonna ja Toidupanga pikaajalisele koostööle. Kokku koguti tänavusel vastuvõtul 689,12 kilo toitu, lisaks tegid külalised 630 euro ulatuses sularahaannetusi, annetati ka otse Toidupanga pangakontole.

Suursaadiku sõnul teeb vastuvõtul kogutud annetuste maht südame soojaks.

„Jagame Toidupangaga samu väärtusi ning meil on väga hea meel jätkata koostööd nii toidu raiskamise vähendamiseks kui ka abivajajate abistamiseks,“ rääkis Ross Allen.

Toidupanga juht Piet Boerefijn on väga tänulik saatkonna toetuse, usalduse ja tulemusliku koostöö eest. „Oleme toiduannetuste osas Briti saatkonnaga teinud koostööd nüüdseks mitmeid aastaid, sellest on saanud tore traditsioon,“ sõnas Boerefijn.

„Seoses Ukraina põgenikekriisi ning kõrge inflatsiooniga on Toidupanga abivajajate hulk viimastel kuudel hüppeliselt kasvanud. Meie iganädalane abivajajate hulk on kasvanud üle 20 000 inimese,“ rääkis Boerefijn. Ta lisas, et kolmapäeva õhtul Kuninganna sünnipäeva auks korraldatud vastuvõtul annetatud toiduga on võimalik Toidupangal aidata väga paljusid keerulises olukorras inimesi.

Toidupank on loodud 2010. aastal, kui Eestis vajas järjest enam inimesi abi koondamiste ning keerulise majandusliku olukorra tõttu. Koroonakriisiga kasvas Toidupanga abivajajate arv ligi 15 000 inimeseni nädalas, sellele on viimaste kuudega lisandunud veel ligi 7000 Eestisse jõudnud ukrainlasest sõjapõgenikku.