Toiduabi taotlemise info

Kohaliku omavalituse sotsiaalosakonna suunamisel

Toiduabi taotlemiseks tuleb toimetulekuraskustes inimestel pöörduda elukohajärgse linnaosa või omavalitsuse sotsiaalabiosakonna poole. Sotsiaaltöötaja otsustab, kas inimene lisatakse abisaajate nimekirja. Nimekirju uuendatakse regulaarselt, kuna toiduabi on ajutine. Üldjuhul teavitavad sotsiaalosakonnad inimesi ise, kuhu toidupakile järgi minna.

Toidupankade jagamispunktides saavad toiduabi vaid eelnevalt sotsiaaltöötajate poolt abisaajate nimekirja kantud inimesed.

NB! Toiduabi saavate isikute privaatsus on tagatud ja informatsiooni abi saamise kohta ei jagata kõrvalistele isikutele.

Toiduabi jagamine läbi heategevusorganisatsioonide

Toidupanga toiduabi aitavad jagada väga erinevate tegevusvaldkondadega organisatsioonid. Toidupangad teevad koostööd organisatsioonidega, kes on keskendunud oma liikmete abistamisele (kindlale abivajajate grupile) –  kogudustega ja muude ühendustega, kes töötavad laste, perede, puudega inimeste, vägivallaohvrite, eakate, kodutute ja teiste vähekindlustatud sihtrühmadega. Kõik ühendused tunnevad oma abivajajaid või liikmeid hästi ja koostöös jõuame paremini inimesteni, kes abi vajavad. 

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Sulge Nõustun