Euroopa Liidu annetatud toiduabi

Periood: oktoober 2019 – detsember 2024

Annetatud toiduabi projekt on loodud lisaks ostetud toiduabile, et jagada operatiivset toiduabi majanduslikku eriolukorda sattunud inimestele.

Projekti sihtgrupp on majanduslikus eriolukorras olevad inimesed, kelle abivajaduse on välja selgitanud kohaliku omavalitsuse (KOV) sotsiaaltöötaja. Annetatud toiduabi on õigus saada abivajaduse hindamise kuul ja sellele järgneval kolmel kuul. Toiduabi jagatakse sotsaaltöötajate poolt koostatud nimekirjade alusel.

Annetatud toit on kaubandus- ja tootmisettevõtetelt Toidupangani jõudnud toit, mis on tarbimiskõlbulik, võib olla peatselt realiseerimistähtaja ületav, kuid inimese tervisele ohutu. Ühele abivajajale jagatakse vähemalt kolme eri toidugrupi tooteid ning toiduabi komplekt kaalub vähemalt 3 kg.

Vahendid annetatud toiduabi projekti toetuseks tulevad Euroopa Liidu Euroopa abifondist enim puudustkannatavate isikute jaoks ning riiklikust kaasfinantseeringust. Abifondi kohta loe lähemalt: https://www.sm.ee/et/euroopa-abifond-enim-puudust-kannatavate-isikute-jaoks.

Retseptivihik

Pakkumaks lihtsaid, maitsvaid ja eelarvesõbralikke toiduretsepte neile, kes soovivad süüa tervislikult ja samas soodsalt on kokku pandud ka retseptivihik “Abiline”. “Abilise” eesti keeles leiate siit: https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:EU:2e7d308a-6651-40ff-8214-7bc8d83f61e2. Vene keelse “Abilise” leiate siit: https://acrobat.adobe.com/id/urn:aaid:sc:EU:f887fc9a-22b2-4589-be18-3405d321800c

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.

Sulge Nõustun