Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Võta aega ja tule appi toitu koguma

Toidupanga jõulukuistel toidukogumispäevadel on rakendust vähemalt 1000-le vabatahtlikule abilisele

Detsembri lähenedes kutsume häid inimesi, kes ei pea paljuks kinkida mõned tunnid oma isiklikust ajast, tulema kauplustesse appi toidukogumispäevi läbi viima. Registreerumine on alanud. Kui kõik vahetused täituvad, kujuneb sellest vabatahtlike osavõtu poolest uus rekord.

Meie hinnangul on Eestis oluliselt üle 100 000 inimese, kellel on raskusi igapäevase toidu hankimisega. Peredes, mis elavad absoluutses vaesuses, kas kasvab 45 000 last. Nende perede vajadusi silmas pidades on Eesti toidupangad alustanud traditsioonilist jõulukampaaniat, et koguda kõige vaesemate lastega perede tarvis lisakogus toidukaupa. 

Registreerumiskeskkond on leitav aadressilt osale.toidupank.ee

Registreeruda saab nii üksikisiku kui grupina, mis avab ettevõtetele, sõpruskondadele jt hea võimaluse jõulueelses ajas koos midagi head ning ülimalt toredat ära teha.

„Arvestades, et töö käib kahes vahetuses – kell 12-15 ja 15-18 – on kahe nädalavahetuse peale kokku vaja 17-sse kauplusesse 1000–1300 vabatahtlikku abilist,“ arvutab vabatahtlike koordinaator Ines Jakobson. „Need inimesed aitavad meil jagada infot ning võtavad vastu poekülastajate poolt annetatavat toidukaupa. Iga kätepaar on väga oluline,“ rõhutab tarmukas naine, kes on osalenud pea kõikidel senistel toidukogumistel.

Toidukogumispäevad toimuvad 8.–9. ja 15.–16. detsembril.
Tallinnas: Haabersti Rimi, Sõpruse Rimi, Ülemiste Rimi, Lasnamäe Centrumi Rimi
Mujal Eestis: Tartu Rebase Rimi, Tartu Lõunakeskuse Rimi, Haapsalu Rimi, Jõhvi Rimi, Rakvere Põhjakeskuse Rimi, Narva Fama Rimi, Pärnu Kaubamajaka Rimi, Võru Rimi, Viljandi Centrumi Rimi, Viljandi Uku Rimi.
Muude kauplusekettide kauplused: Türi Konsum, Paide Maksimarket ja Haapsalu Rannarootsi Selver.

Ärge jätke registreerumist viimasele minutile!

Ootame taas rohket ja aktiivset osavõttu. 
Toidupanga meeskond
 

 Pildil: Toidupanga jõulukastid detsembris 2011