Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Toidupank Tallinnas

Talvel 2010 loodi Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki rahalisel toel Eesti Toidupank. Koheselt alustas tegevust ka Tallinna Toidupank, millele järgnesid peagi toidupankade asutamised teistes Eesti linnades.

Maikuus 2010 otsustas Avatud Eesti Fond Toidupanka rahaliselt toetama hakata ning see jätkub tänaseni. 

Alguses komplekteeriti 110 kasti toitu igal nädalal Põhja-Tallinna vaesuses elavatele peredele. Alates septembrist 2010 saadeti lisaks 50 kasti toitu peredele Lasnamäel. 2012. aasta sügisest said toiduabi ka Kristiine ja Kesklinn. Igal nädalal saavad toiduabi erinevad pered, kes valitakse linnaosade sotsiaalosakondade poolt, kuna vaid neil on informatsioon perede olukorra ja sissetulekute suuruse kohta. Enamasti on valitud abi saajateks lasterikkad pered, väikeste lastega pered ja üksikemad.
 
Igal nädalal aitavad 15 kuni 30 vabatahtlikku toitu transportida, kontrollida, pakkida ja jaotada. Toitu jaotatakse peredele selliste heategevusorganisatsiooide kaudu nagu Sõbra Käsi, Päästearmee, Tallinna Lasterikaste Perede Liit, Eesti Suurperede Abistamise Selts jt. Lisaks toidukastidele, mida saavad Tallinna ja Harjumaa vaesuses elavad pered, jagatakse toitu ka supiköökidele, sotsiaalmajadele, varjupaikadele ja sotsiaalprojektidele (kokku rohkem kui 30-le MTÜ-le ja heategevusorganisatsioonile). 
 
Tallinna Toidupank varustab toidukaubaga ka Maardus asuvat toidupanga jaotuspunkti.
 
 
Kontakt 
Eesti Toidupank
(SA Eesti-Hollandi Heategevusfond Päikeselill)
Aadress: Fr.R.Faehlmanni 5-5, 10125 Tallinn
info at toidupank dot ee