Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Kingi Eesti peredele tassitäis soojust!

Eesti Toidupank ja Lipton alustasid täna heategevuskampaaniaga, milles kutsutakse inimesi annetama teed Eesti puudust kannatavatele peredele. Annetada saab mistahes teed ning vastavad annetuskastid on paigaldatud 48 Selverisse üle Eesti, mis jäävad sinna kuni 5. novembrini. 


 

 

Eesti Toidupanga kommunikatsiooni koordinaatori Marie Kanariku sõnul saavad ligi 9000 majanduslikus raskes olukorras inimest iganädalast abi Toidupankadelt – talvekuud muudavad nende olukorra veelgi keerulisemaks. “Kõlab küll lihtsalt, aga just toiduabi pakis leiduv tee võib muuta nii mõnegi perekonna talveõhtud mõnusamaks ja soojemaks. Seni pole aga tee olnud annetatavate toiduainete seas väga populaarne, olgugi, et just talviti hinnatakse seda rohkem kui muidu,” selgitab Kanarik kampaania tagamaad.

 

Selleks, et toetada inimesi talveperioodil, on Toidupank koostöös Liptoniga ellu kutsunud teeannetuskampaania “Kingi Eesti peredele tassitäis soojust”. Annetamiseks osta poest ükskõik milline tee ning vii see Selverites kassade lähedal asuvasse annetuskasti. Lipton korjab annetatud teed kokku ning toimetab need enne talveperioodi algust abivajajateni. Iga annetatud Liptoni teele lisab Lipton omalt poolt veel ühe paki juurde. 

 

Tee on Eestis kõige populaarsem kuum jook, mida juuakse keskmiselt kaks tassi päevas, talvekuudel selle tarbimine suureneb veelgi. Liptoni sõnul joovad teed 85% meestest ja naistest ning see on populaarne jook nii naiste, meeste, vanade ja noorte seas. 

 
 

Kampaaniast:

Kampaania kestab 16. oktoobrist kuni 5. novembrini neljakümne kaheksas Selveri kaupluses üle Eesti. Annetuskastid on paigaldatud Harjumaa, Tallinna, Keila, Peetri, Rakvere, Jõhvi, Kohtla-Järve, Hiiumaa, Kuressaare, Uuemõisa, Rapla, Paide, Põltsamaa, Jõgeva, Pärnu, Viljandi, Tartu, Valga, Võru ja Põlva Selveritesse.