Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Toidupanga talvistel toidukogumispäevadel koguti rekordkogus toidukaupa!

EESTI TOIDUPANK
20.12.2019

Heade inimeste abiga koguti Toidupanga jõulukuistel toidukogumispäevadel rekordkogus toidukaupa!

13. ja 14. detsembril 2019 toimusid Toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad. Kokku annetati poekülastajate poolt 45204 kilo toidukaupa, mis on läbi aastate kõrgeim tulemus. Toidukogumispäevad toimusid 51 toidupoes üle Eesti ning esindatud olid valik Prisma, Rimi, Selveri, Coop’i ja Maxima kaupluseid.

Inimeste annetatud toidukaubaga saab taas aidata suurt hulka abivajajaid. Kogutud toidukaupa kasutatakse nii jõulukuiste toiduabipakkide komplekteerimisel kui ka tuleva aasta alguses toimetulekuraskustes peredele jagatava regulaarse toiduabi koostises.

Tulemused:
Kõige suurem kogus toidukaupa annetati Tallinnas ja Harjumaal - kaheteistkümne osalenud kaupluse peale kokku 18954 kilo toidukaupa. Tartus annetasid head inimesed 4831 kilo ja Pärnus 3602 kilo toitu. Esimest korda toimusid sel aastal toidukogumispäevad ka Hiiumaal Kärdlas, kus koguti ühes poes kahe päevaga 1046 kilo toitu.

Kõige enam annetasid inimesed kuivaineid (pudrumaterjal, tangained), kokku 8371 kilo. Kuivainetele järgnesid pasta- ja makaronitooted, mida annetati kokku 6807 kilo. Kolmandal kohal olid purgisupid ja purgitoidud, kokku 6620 kilo.

Soovime tänada kõiki toidu annetajaid ning toidukogumispäevadel osalenud vabatahtlikke, kelle abiga õnnestus koguda sedavõrd suures mahus toiduaineid puudust kannatavatele peredele. Suur tänu ka osalenud kauplustele, kes meie aktsioonist osa võtsid ja meie meeskondadega koostööd tegid.