Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Hea ettevõtja

 

Toidupank vajab Teie tuge. Kutsume teid üles hakkama Toidupanga toetajaks, aidates sellega meil korda saata suuri asju. Me oleme tegutsenud Eesti ühiskonna heaks aastast 2010, et leevendada vähekindlustatud perede ja laste olukorda iganädalase stabiilse toiduabiga. Samuti on meie töö tulemusena hakanud Eestis levima uus ja oluline mõiste− ‘toidu päästmine’. kaheks tegevusaastaga on Toidupangast saanud Eesti üks tuntumaid heategevusorganisatsioone. Rahastusest, mida saavad toidupangad üle Eesti kohalikelt omavalitsustelt ja Hasartmängumaksu Nõukogult, piisab aga vaid kõige elementaarsemateks tegevusteks ja see ei kata kaugeltki kõiki baaskulusid.

Toidupank töötab tänu headele Eesti inimestele. Loodame, et ka teie liitute Toidupanga toetajate ringiga!

 

Millised on need kulud, mille jaoks vajab Toidupank hädasti lisaressursse?

     Tööjõud
Tänu toetusele on meil võimalus palgata rohkem inimesi, kes teevad Toidupanga jaoks igapäevaselt tööd. Tänaseks saavutatud tulemused on olnud võimalikud vaid tänu paljudele vabatahtlikele, kellest osa töötavad Toidupanga heaks igapäevaselt. Paljud nendest vabatahtlikest on Toidupanga heaks tööd teinud juba aastaid, tegutsedes tihti ka õhtuti ja nädalavahetustel. Nende inimeste õlul on suur vastutus, kuid täna ei ole võimalik neile nende töö eest palka maksta. Olukorras, kus mitmed inimesed peaksid vabatahtliku töö Toidupanga heaks lõpetama, jääb meie töö seisma. Näitamaks, et nende võtmeisikute panust toidupankade tegevusse austatakse ja väärtustatakse, on hädavajalik maksta neile palka.

 

     Transport
Toidupangad vajavad juurde autojuhte ja kaubikuid, et päästa poodidest rohkem toidukaupa. Toidupangad on ellu kutsutud selleks, et kaubandusvõrgust kokku koguda hea toidukaup, mida mingil põhjusel ei ole võimalik ära müüa (teisisõnu päästetud toit), ning toimetada see tasuta edasi vaesuses elavatele inimesteni. Tootjad, maaletoojad ja firmad toovad meile kaubad ise kohale, kuna meil ei ole võimekust kaubale ise järgi minna. Hetkel olemas olevad kaubikud on pidevas töös ja teevad plaanipäraseid kaubaringe toidukauplustesse. Meil õnnestub päästa vaid 1/10 toidukaubast, mis seal igapäevaselt üle jääb, seega jääb maha palju kaupa, mida meil ei ole hetkel ressursside puudumise tõttu võimalik päästa. Koostöö erinevate heategevusorganisatsioonidega, kelle abil on võimalik jõuda järjest suurema hulga abivajajateni, aina kasvab. Suurema arvu kaubikute ja autojuhtidega kasvaks meie võimekus kauba järel käimiseks ja inimesteni toimetamiseks.

     

     Ettenägematud kulud
Toidupankade võrgustik töötab pidevalt olukorras, kus ettenägematud kulud võivad meie tööd halvata või seisata. 2015. Aastal oli Toidupank tõelises kriisis ja lähedal oma uste sulgemisele. Selle aasta lõpus seisab Tallinna Toidupangal ees järjekordne suur väljakutse– lao kolimine. Praegune vana laohoone läheb sügisel lammutamisele ja sama soodsa hinnaga uut pinda ei õnnestu enam leida. Tallinna Toidupangal tuleb arvestada sellega, et alates sügisest laokulud kasvavad mitmekordselt, kuid rahastus selle jaoks hetkel puudub. Tallinnas on annetatud kaupade kogused kõige suuremad ja sealt saadetakse regulaarselt teistesse toidupankadesse kaupa, seega sõltuvad Tallinna Toidupangast paljud teised toidupangad.

Täidame Eesti tühjad kõhud ja võitleme koos mõttetu toiduraiskamise vastu!

 

Küsimuste ja ettepanekute korral võtke ühendust meie inimestega:
Maksim Galanin (eesti- ja vene keeles)
Annetuste koguja
+372 58 111 513
maksim at toidupank dot ee

Piet Boerefijn (eesti- ja inglise keeles)
Eesti Toidupanga tegevjuht
+372 648 5703
+372 502 9788
piet at toidupank dot ee

 

Toidupanga annetuskonto:
SA Eesti-Hollandi Heategevusfond
a/a EE982200221049027713 (Swedbank)