Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Registreerumine kevadistele toidukogumispäevadele on alanud

Head pikaajalised ja uued Toidupanga vabatahtlikud ja sõbrad! Selle aasta kevadised toidukogumispäevad toimuvad 11. ja 12. märtsil toidupoodides üle Eesti. 
 
Kõik särasilmsed heasoovijad on oodatud kampa lööma, et taas aidata koguda kaua säilivat toidukaupa puudust kannatavatele inimestele. Vabatahtlike registreerimiseks on avataud keskkond osale.toidupank.ee. Sealt leiate täpse info kõikide aktsioonis osalevate kaupluste ja vabatahtlike vahetuste kellaaegade kohta. 
 
Vabatahtlikud jagavad kaupluse külastajatele flaiereid, võtavad vastu toiduannetusi ja aitavad toidukauba transpordiks ette valmistada. Vabatahtlikud tegutsevad toidupoodides mõlemal päeval kahes vahetuses, reedel kl 13-19 ja laupäeval kl 12-19. On ka erandeid, mõnes kaupluses alustatavad vabatahtlikud varem või hiljem ning on piirkondi, kus aktsioon toimub vaid ühel päeval.  
 
 
Eestis tegutseb 14 Toidupanka, kelle igapäevatöö on päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ja jagada see puudust kannatavatele inimestele. Toidukogumispäevadel on võimalus ka eraisikutel kaasa lüüa Toidupankade töös ning aidata oma piirkonna puuduses elavaid peresid. Kogutud toidukaup toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Kevadistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba aktsioonile järgneval nädalal. 
 
 
Selle aasta kevadised toidukogumispäevad kaasavad kokku üle 900 vabatahtliku, kes aitavad toiduannetusi koguda kahe päeva jooksul 47 kaupluses. Osalevad Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoed.