Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Selle aasta viimased toidukogumispäevad toimuvad 8. ja 9. detsembril üle Eesti.

Toidupangad kutsuvad oma uusi ja vanu sõpru osalema vabatahtlikuna toidukogumispäevadel. Meie punastes põlledes vabatahtlikud jagavad toidupoodide külastajatele infot, võtavad annetatud toidu inimestelt vastu ja aitavad pakendada transpordiks.

Avatud on registreerumiskeskkond osale.toidupank.ee, kus on leitav kõikide osalevate poodide nimekiri, vabade vahetuste ajad ning Toidukogumispäevade ABC video, mis annab ülevaate vabatahtlike tegevusest toidukogumispäevadel. 

Heategusaks mõneks tunniks ootavad toidupangad poodidesse appi kõiki, kes tunnevad soovi jõuluajal midagi head ja toredat korda saata. Vabatahtlikuks saab ennast registreerida üksi või grupina – näiteks koos pere, sõpruskonna, klassikaaslaste või kolleegidega. Töö toimub mõlemal päeval kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Reedel algab esimene vahetus kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid Tallinnast väljaspool esineb ka erandeid. Meeskondade suurused on kauplustes erinevad – 2 kuni 12 inimest. 

Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele. Detsembrikuistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal.

Annetades oma isiklikku aega, saad koos Toidupangaga tuua jõulurõõmu paljudele!

***