Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (European Food Banks Federation asbl- FEBA) täisliige

 

 

Eesti Toidupank on liitunud Vabaühenduste Liidu annetuste kogumise hea tavaga

 


 Elion ja Toidupank korraldasid heategevusliku kontserdi

 Emadepäeva eel kutsusime kõiki üles märkama neid inimesi meie ümber, kes erinevatel põhjustel teiste abi vajavad. Samuti julgustati igaüht toetama aastaringselt mõnd organisatsiooni, kes on end pühendanud heategevusele ning hoolimisele!

Alates 3. maist avas Elion heategevuslikul eesmärgil annetustelefonid, millele helistades saab kuni aasta lõpuni Toidupanga kaudu toetada puudust kannatavaid peresid. Samal eesmärgil  toimus 13. mail Tallinna Raekoja platsil Elioni heategevuslik emadepäevakontsert, mis oli kõigile tasuta. Kontserdil astusid üles Margus Vaher, August Hunt, Greip, Nion, Mantra Gora, Liis Lemsalu. ETV näitas kontserti salvestust samal päeval kell 18.45.

 Annetusnumbrid on avatud 3. maist kuni aasta lõpuni. Helistades numbrile 9009005, saab annetada 2€, ja helistades numbrile 9009010, saab annetada 8€. Annetusnumbrid on avatud Elioni, EMT, Elisa ja Tele2 võrgus ning kogutud annetusraha kantakse Toidupangale üle ilma vahendustasudeta.

Maikuu jooksul kogunenud toetussumma eest on otsustatud toetada ennekõike väiksemaid Eesti toidupanku, ostes nende jaoks erandkorras ka vajalikku toidukraami. Toidupangad saavad reeglina jagatava toidu firmadelt ja eraisikutelt tasuta, toitu ostetakse vaid eriprojektide raames.