Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA) täisliigeHea Südame auhind 2013 läks Prismale

21.04.2014

Hoolika vaagimise järel valisid Toidupangad möödunud aasta parimaks koostööpartneriks Prisma Peremarket ASi.

Alates 2011. aastast tunnustab Eesti Toidupank üht oma koostööpartneritest, kes on aidanud oluliselt kaasa heategevusele ning tänu kellele on olnud võimalik parandada toidupankade poolt jagatava toiduabi koguseid ja kvaliteeti.

Toidupanga juht Piet Boerefijn andis traditsioonilise tänumeene üle täna ennelõunal. „Toidupankadel on tasapisi kogunenud juba nii palju häid partnereid üle kogu Eesti, et lõpliku otsuse tegemine polnud lihtne ülesanne,“ kommenteeris ta toidupankade otsust. „Soovisime esile tõsta kindlasti üht üle-eestilist firmat, kes on olnud meie partneriks juba pikemat aega ning kust samas saavad toidupangad võimalikult tervislikku toidukaupa. Prisma sobis hästi ja nõnda sai neist esimene jaekett, kes Toidupanga tänumeene oma kontorisse viis.“

Orienteeruvalt kogusid möödunud aastal Tallinna, Tartu ja Narva toidupangad kohalikest Prismadest kokku umbes 300 tonni toidukaupa, mis teeb ühes kuus umbes 25 tonni. "See on meie jaoks väga suur kogus ning ülioluline lisa igapäevases kaubakäibes, sest saame selle toiduga aidata väga paljusid peresid ning organisatsioone, kes nende inimestega töötavad," märkis Boerefijn tänulikult.

Tallinna Toidupanka olid auhinda vastu võtma palutud Prisma turundus- ja kommunikatsioonidirektor Silver Säga ja Kadri Lainas, kes töötas sel ametikohal kuni möödunud aasta sügiseni ja viibib hetkel emapuhkusel. Samas on Kadri Lainasel Toidupanga arengu- ja ajaloos veel teinegi oluline roll olnud – ta on Toidupanga nõukogus ja aidanud professionaalse vabatahtlikuna koostada Toidupanga arengukava ning seada organisatsiooni pikemaajalisi sihte.

Silver Säga lausus auhinda vastu võttes, et koostöö on olnud ladus ja et tegelikult võiksid kõik toidukaupa käitlevad ettevõtted ülejääkide ilmnedes kohaliku toidupanga poole pöörduda. "Tegelikult on ju selleks olemas isegi tugev majanduslik argument, sest kui sama kaup tuleks utiliseerida, siis läheks see oluliselt kallimaks, kui Toidupangale ära andmine," mainis Kadri Lainas omalt poolt muiates.

Ettevõte sai tänutäheks sepise, mis kujutab Toidupanga rahvusvaheliseks muutunud sümbolit – õuna. Selleaastase meene autoriks on metallikunstnik Tarvo Porroson.

Kahel varasemal aastal on Toidupanga Hea Südame auhinna pälvinud toidutootjad – 2011. aastal Valio ja 2012. aastal Leibur.
 
 

19.03.2014 Toidukogumispäevade tulemused

15.03.2014 Märtsikuised toidukogumispäevad

12.03.2014 Toimus koolitus uutele vabatahtlikele

17.10.2013 Toidupank alustas teavituskampaaniat

02.10.2013 Toimus koolitus koostööpartneritele

26.09.2013 Toimus seminar sotsiaalosakondade töötajatele

20.06.2013 Juunikuiste toidukogumispäevade tulemused

15.06.2013 14.-15. juunil toidukogumispäevad

12.06.2013 Toidupank läheb Rock Summerile

05.06.2013 Tallinna linnapea külaskäik


Arhiiv