Eesti Toidupank on Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA) täisliigeToidukogumispäeva tulemus

21.10.2014

Nädalavahetusel toimunud Toidupanga toidukogumisaktsiooni vältel koguti toimetulekuraskustes perede aitamiseks ühtekokku  34 881 ühikut toidukaupa, mida võib lugeda seni parimaks tulemuseks läbi aegade. Osales rekordarv poode – 31 kaupluse hulgas oli 8 Rimit, 6 Prismat, 7 ETK kauplust, 8 Selverit, üks Säästumarket ning esmakordselt üks Grossi toidukauplus.

Tallinna Toidupank kogus kaupa kuues poes ja Pärnu Toidupank neljas. Tartu, Haapsalu, Kuressaare, Rakvere, Viljandi, Järvamaa ja Valga Toidupank olid kõik vabatahtlike abil tegutsemas kahes kohalikus poes. Iselaadse rekordi püstitas suve alguses tegutsema hakanud Jõgeva Toidupank, mis pakkus poekülastajatele võimaluse toidukaupa annetada koguni kolmes eri linnas – Jõgeval, Põltsamaal ja Mustvees.

Samuti sellel suvel tegevust alustanud Kuressaare Toidupank ja Võru Toidupank korraldasid toidukogumispäeva esmakordselt ja on saadud kogemuse ja annetuste hulgaga igati rahul.

Konkurentsitult kõige rohkem kaupa annetasid Tallinna Lasnamäe Prisma kliendid – 2677 ühikut, mis on ka ainus koht, kus ühe päeva jooksul kogunes üle 2000 ühiku. Ülihea tulemus (1500 ja rohkem) oli aga veel mitmetest teistes kauplustes: Tartu Jõe Prisma, Tartu Annelinna Prisma, Viljandi Maksimarket ja pealinnas Kristiine Prisma, Mustamäe Prisma, Sõpruse Rimi ning Ülemiste Rimi. Väiksemates linnades ning ka väiksemates kauplustes, kus liigub vähem rahvast, võib toidukogumise tulemus olla vaid mõnisada ühikut. Samas on oma kõhu kõrvalt tehtud heategu alati tänu ja äramainimist väärt.

Jätkuvalt juhivad annetatavate kaubagruppide edetabelit makaronid (sel korral 7285 ühikut kogu Eesti peale kokku), maiustused (6334), konservid (5462) ja kuivained (4984). Üllatavalt palju oli sel korral annetuste hulgas kiirestiriknevaid ehk mitte „parim enne“ vaid „kõlblik kuni“-tüüpi kaupu (826 ühikut), mida tegelikult kaupluse külastajatelt ei küsita (nt värsked liha- ja piimatooted). Samas pannakse need toidukogumispäeval kohe jahedasse ning antakse võimalikult kiiresti edasi sööki valmistavatele heategevusorganisatsioonidele (supiköögid, sotsiaalmajad jt), nõnda jõuavad kõik annetused kokkuvõttes õigesse kohta ehk puudustkannatavate inimeste toidulauale.

Vabatahtlikke oli sel toidukogumispäeval üle Eesti abis umbes 500–600 inimest. „Meie tulemust mõjutab lisaks kaupluse külastajate üldarvule väga palju just see, kuidas appi tulnud vabatahtlike meeskond koos tööle hakkab,“ tõdeb Toidupanga kommunikatsioonijuht Nele Hendrikson eri numbritest kokkuvõtet tehes. „Rekordiline tulemus sel sügisel näitab, et meie meeskonnad on muutumas järjest paremaks. Meie põhiline töömeetod on rõõmus meel ja püüd kõigile appi tulnud inimestele näidata, et paljudest väikestest heategudest saab kokku midagi suurt. See vaimustus nakkab ja siis tulevad ka toiduannetused!“

Täname kõiki vabatahtlikke, kes aitasid toidukogumispäevad läbi viia, osalenud kauplusi ning ennekõike igat poekülastajat, kes otsustas kohalikku Toidupanka toetada. Samuti tänab Toidupank kõiki partnerorganisatsioone, kes aitasid vabatahtlike leidmisel või kes ise oma meeskonnaga appi tulid.


Järgmised toidukogumispäevad toimuvad detsembris.

Fotosid toidukogumispäevast leiab Facebookist: www.facebook.com/toidupank

 

 

18.10.2014 18. oktoober – toidukogumispäev

26.06.2014 Sotsiaalminister külastas Toidupanka

22.05.2014 Toidukogumispäeva tulemused teada

11.05.2014 Tule vabatahtlikuks! Toidukogumispäev 17.05

21.04.2014 Hea Südame auhind 2013 läks Prismale

19.03.2014 Toidukogumispäevade tulemused

15.03.2014 Märtsikuised toidukogumispäevad

12.03.2014 Toimus koolitus uutele vabatahtlikele

17.10.2013 Toidupank alustas teavituskampaaniat

02.10.2013 Toimus koolitus koostööpartneritele


Arhiiv